Nowoczesność to słowo, którymi opatrzone są technologie, akcesoria, ale również ogród, w którym znajdziemy bardzo praktyczne rozwiązania, które sprawiają, że jego użytkowanie jest tylko i wyłącznie przyjemnością. Przykładowo szamba betonowe posiadają nawet dodatkowe akcesoria.

Szamba betonowe – czujnik przepełnienia

 

Dobrym nawykiem jest zakupić do takiego zbiornika czujnik przepełnienia. Taki gadżet jest dość tani, przeważnie nie wymaga dodatkowych przewodów a okazuje się naprawdę praktyczny. Szamba betonowe z tym gadżetem eliminują problem z nieoczekiwanym przepełnieniem.

 

Woda z deszczu

 

Innowacyjne ogrodnictwo sprowadza się chociażby do praktycznego wykorzystania wody deszczowej, która kiedyś wraz z intensywnymi opadami, kolidowała nasze codzienne użytkowanie. W tym momencie wodę deszczową opłaca się wykorzystać w pozytywny dla nas sposób. Dzięki wykorzystaniu prostego układu zasilająco-pompowego posiadająca niskie pH deszczówka sprawdzi się do podlewania wszelakich gatunków kwiatów, wpływając pozytywnie na ich rozwój. Przy tym woda deszczowa nie pozostawi po sobie białego osadu wokół roślin, w porównaniu z wodą, którą wykorzystamy z kranu.

 

Nowoczesny nawóz

 

szamba betonoweNaturalnym nawozem dla kwiatów i różnych roślin może być kompost, który obecnie wykorzystywany jest przez większość ogrodników. Kompost to różnego rodzaju odpadki organiczne, które wykorzystujemy w gospodarstwie domowym. Zamiast wyrzucać do kosza na śmieci fusów z herbaty, popiołu z kominka czy zawartości z odkurzacza, opłaca się zastosować je jako kompost który wzbogaci nasze rośliny w niezbędne do rozwoju składniki odżywcze. Przy tym kompost wzbogaca glebę w próchnicę – gleba staje się pulchna i zatrzymuje wodę.  Możemy stosować ją do nawożenia roślin, warzyw czy kwiatów i co kluczowe – możemy stosować bez ograniczeń.

W nowoczesnym ogrodzie nie może zabraknąć także ciekawych akcentów, takich jak niecodzienne meble ogrodowe czy akcesoria. Ponadto prym wiedzie różnorodna kolorystyka, która przekłada się na mile spędzony czas w zaciszu ogrodu.

To bardzo przyjazne środowisku rozwiązania, dzięki którym ogród przejawiać się będzie w nowoczesnym stylu. I choć mogłoby nam się wydawać, że woda deszczowa i kompost są w pełni bezwartościowe, okazuje się, że są przydatne również na innych obszarach, na przykład w gospodarstwie domowym, gdzie woda deszczowa wykorzystywana jest do spłukiwania WC ale i robienia prania.

 

 

 

Zapisz