Nowoczesność to zwrot, którym opatrzone są technologie, gadżety, ale również ogród, w którym znajdujemy bardzo praktyczne zastosowania, które sprawiają, że jego użytkowanie jest tylko przyjemnością. Na przykład szamba betonowe mają nawet dodatkowe akcesoria.

Nowoczesny nawóz

szamba betonoweEkologicznym nawozem dla kwiatów i różnego gatunku roślin może być kompost, który obecnie używany jest przez wielu ogrodników. Kompost to różne odpadki organiczne, które posiadamy w domu. W zamian wyrzucania do kosza na śmieci resztek warzyw i owoców, fusów z kawy i herbaty czy skorupek z jajek, warto zastosować je jako kompost który wzbogaci nasze rośliny w konieczne do rozwoju składniki odżywcze. Oprócz tego kompost wzbogaca podłoże w próchnicę – gleba staje się pulchna i zatrzymuje wodę.  Można stosować ją do nawożenia wszystkich roślin i co bardzo ważne – możemy stosować tyle, ile tylko chcemy.

Szamba betonowe – z czujnikiem przepełnienia

Warto nabyć do takiego zbiornika z alarmem przepełnienia. Taki gadżet jest całkiem tani, niejednokrotnie nie wymaga dodatkowych przewodów a może być  naprawdę pomocny. Szamba betonowe z tym gadżetem eliminują ewentualny problem z  nieoczekiwanym przepełnieniem.

Deszczówka

Niekonwencjonalne ogrodnictwo sprowadza się przykładowo do praktycznego zastosowania deszczu, która dotąd wraz z przypływem większej ilości kropel deszczu, komplikowała naszą codzienność. W tej chwili wodę deszczową warto wykorzystać w użyteczny dla nas sposób. Dzięki montażowi prostego układu zasilająco-pompowego mająca niskie pH deszczówka świetnie nada się do podlewania różnych gatunków kwiatów, wpływając dobrze na ich wzrost. Oprócz tego woda deszczowa nie zostawia po sobie białego osadu wokół roślin, w przeciwieństwie do wody, którą zastosujemy z kranu.

To bardzo eko rozwiązania, dzięki którym ogród staje się bardzo nowoczesny. I choć wydawać by się mogło, że woda z deszczu tudzież kompost są w pełni bezużyteczne, okazuje się, że stosuje się je też na innych obszarach, przykładowo w domu, gdzie woda deszczowa stosowana jest do spłukiwania WC a także robienia prania.

W nowoczesnym ogrodzie nie może brakować również interesujących akcentów, takich jak wyjątkowe meble ogrodowe czy dodatki. Przy tym prym wiedzie zróżnicowana kolorystyka, która sprawia, że miło spędzamy czas w ogrodzie.

Zapisz