Nowoczesność to słowo, którymi opatrzone są technologie, akcesoria, ale również ogród, w którym można znaleźć bardzo praktyczne rozwiązania, które sprawiają, że jego użytkowanie jest jedynie przyjemnością. Dla przykładu szamba betonowe mogą posiadać nawet dodatkowe akcesoria.

Woda deszczowa

Nowoczesne ogrodnictwo sprowadza się na przykład do praktycznego stosowania deszczówki, która niegdyś wraz z zwiększonymi opadami, komplikowała nasze codzienne życie. Teraz wodę deszczową powinno się wykorzystać w skuteczny dla nas sposób. Dzięki zainstalowaniu prostego układu zasilająco-pompowego posiadająca niskie pH deszczówka będzie najlepsza  do podlewania różnorakich gatunków kwiatów, wpływając sprzyjająco na ich rozwój. Nadto woda deszczowa nie zostawi po sobie białego osadu wokół roślin, porównując z wodą, którą wykorzystujemy  z kranu.

Szamba betonowe – wyposażone w czujnik

Należy dokupić do takiego zbiornika czujnik przepełnienia. Taki gadżet jest tani, zazwyczaj nie wymaga dodatkowych przewodów a jest naprawdę przydatny. Szamba betonowe z tym gadżetem nie sprawiają problemów związanych z nieoczekiwanym przepełnieniem.

szamba betnoweNowoczesny nawóz

Naturalnym nawozem dla kwiatów i różnego rodzaju roślin może być kompost, który obecnie stosowany jest przez rzeszę ogrodników. Kompost to przeróżne odpadki organiczne, które wykorzystujemy w mieszkaniu. Zamiast wyrzucać do kosza na śmieci obierek z owoców i warzyw, skorupek z jajek czy fusów z herbaty, powinno się zastosować je jako kompost który dostarczy roślinom potrzebnych składników odżywczych. Nadto kompost wzbogaca ziemię w próchnicę – gleba staje się pulchna i zatrzymuje wodę.  Możemy stosować ją do nawożenia różnych roślin, kwiatów i warzyw i co bardzo istotne – możemy stosować każdą ilość.

To bardzo ekologiczne rozwiązania, dzięki którym ogród będzie bardzo nowoczesny. I choć możemy mieć wrażenie, że deszczówka jak i kompost są w pełni zbyteczne, okazuje się, że znajdują swoje zastosowanie także na innych obszarach, chociażby w mieszkaniu, gdzie woda deszczowa wykorzystywana jest do spłukiwania WC a nawet robienia prania.

W nowoczesnym ogrodzie nie może zabraknąć też nowatorskich akcentów, takich jak osobliwe meble ogrodowe czy gadżety. Nadto prym wiedzie urozmaicona kolorystyka, która gwarantuje miło spędzone chwile w ogrodzie.

Zapisz