Nowoczesność to słowo, którymi opatrzone są technologie, akcesoria, ale również ogród, w którym znajdziemy bardzo praktyczne rozwiązania, które sprawiają, że jego użytkowanie jest jedynie przyjemnością. Przykładowo szamba betonowe mają nawet dodatkowe akcesoria.

Szamba betonowe – czujnik przepełnienia

 

Warto zakupić do takiego zbiornika czujnik przepełnienia. Taki gadżet jest tani, często nie wymaga dodatkowych przewodów a okazuje się naprawdę przydatny. Szamba betonowe z tym gadżetem nie sprawiają problemów związanych z nieoczekiwanym przepełnieniem.

 

Woda deszczowa

 

szamba betonoweNowoczesne ogrodnictwo sprowadza się chociażby do praktycznego wykorzystania wody deszczowej, która niegdyś wraz z przypływem większej ilości kropel deszczu, kolidowała nasze codzienne użytkowanie. Dziś wodę deszczową możemy wykorzystać w pozytywny dla nas sposób. Dzięki zainstalowaniu prostego układu zasilająco-pompowego posiadająca niskie pH deszczówka sprawdzi się do podlewania rozmaitych gatunków kwiatów, wpływając sprzyjająco na ich rozwój. Ponadto woda deszczowa nie pozostawi po sobie białego osadu wokół roślin, w porównaniu z wodą, którą wykorzystamy z kranu.

 

Nowoczesny nawóz

 

Naturalnym nawozem dla kwiatów i różnego rodzaju roślin może być kompost, który obecnie wykorzystywany jest przez większość ogrodników. Kompost to różnego rodzaju odpadki organiczne, które wykorzystujemy w gospodarstwie domowym. Zamiast wyrzucać do kosza na śmieci fusów z herbaty, popiołu z kominka czy zawartości z odkurzacza, możemy zastosować je jako kompost który przyczyni się do wzbogacenia roślin w niezbędne do rozwoju substancje odżywcze. Dodatkowo kompost wzbogaca glebę w próchnicę – gleba staje się pulchna i zatrzymuje wodę.  Możemy stosować ją do nawożenia roślin, warzyw czy kwiatów i co najważniejsze – możemy stosować tyle, ile tylko chcemy.

 

To bardzo ekologiczne rozwiązania, dzięki którym ogród przejawiać się będzie w nowoczesnym stylu. I choć wydawać by się mogło, że woda deszczowa czy kompost są w pełni bezużyteczne, okazuje się, że znajdują swoje zastosowanie również na innych obszarach, na przykład w gospodarstwie domowym, gdzie woda deszczowa wykorzystywana jest do spłukiwania WC czy robienia prania.

 

W nowoczesnym ogrodzie nie może zabraknąć także nowoczesnych akcentów, takich jak niecodzienne meble ogrodowe czy akcesoria. Ponadto prym wiedzie różnorodna kolorystyka, która przekłada się na mile spędzony czas w zaciszu ogrodu.

 

Zapisz