Nowoczesność to zwrot, którym opatrzone są technologie, gadżety, ale również ogród, w którym znajdziemy bardzo praktyczne zastosowania, które sprawiają, że jego użytkowanie jest wyłącznie przyjemnością. Przykładowo szamba betonowe mogą mieć nawet dodatkowe akcesoria.

 

Szamba betonowe – czujnik przepełnienia

 

Dobrze żeby zakupić do takiego zbiornika z alarmem przepełnienia. Taki gadżet nie jest drogi, z reguły nie wymaga dodatkowych przewodów a okazuje się naprawdę użyteczny. Szamba betonowe z tym gadżetem sprawiają, że nie będziemy mieć problemów z  nieoczekiwanym przepełnieniem.

Zebrana woda deszczowa

 

Oryginalne ogrodnictwo sprowadza się chociażby do praktycznego wykorzystania wody deszczowej, która wcześniej wraz z większymi opadami, kolidowała nasze codzienne użytkowanie. Obecnie wodę deszczową można wykorzystać w pozytywny dla nas sposób. Dzięki zastosowaniu prostego układu zasilająco-pompowego mająca niskie pH deszczówka będzie odpowiednia do podlewania różnorodnych gatunków kwiatów, wpływając bardzo dobrze na ich wzrost. Dodatkowo woda deszczowa nie pozostawi po sobie białego osadu wokół roślin, w porównaniu z wodą, którą używamy z kranu.

 

Nowoczesny nawóz

 

Ekologicznym nawozem dla kwiatów i innych roślin może być kompost, który obecnie wykorzystywany jest przez mnóstwo ogrodników. Kompost to różnego rodzaju odpadki organiczne, które posiadamy w gospodarstwie domowym. W zamian wyrzucania do kosza na śmieci fusów z herbaty, popiołu z kominka czy zawartości z odkurzacza, należy zastosować je jako kompost który dostarczy roślinom niezbędnych substancji odżywczych. Ponadto kompost wzbogaca glebę w próchnicę – gleba staje się pulchna i zatrzymuje wodę.  Można stosować ją do nawożenia roślin, warzyw czy kwiatów i co ważne – możemy stosować ilość jaką chcemy.

 

szamba betonoweTo bardzo naturalne rozwiązania, dzięki którym ogród przejawiać się będzie w nowoczesnym stylu. I choć możemy być przekonani, że woda deszczowa oraz kompost są w pełni nieużyteczne, okazuje się, że wykorzystuje się je również na innych obszarach, na przykład w gospodarstwie domowym, gdzie woda deszczowa stosowana jest do spłukiwania WC jak i robienia prania.

 

W nowoczesnym ogrodzie nie może brakować także nietradycyjnych akcentów, takich jak oryginalne meble ogrodowe czy akcesoria. Dodatkowo prym wiedzie różnorodna kolorystyka, która przekłada się na mile spędzony czas w zaciszu ogrodu.

 

Zapisz

Zapisz